Czechia

Výlety po české republice

Privátní výlety mikrobusem s kapacitou 2 - 6 cestujících

všechny výlety mohou být upraveny dle konkrétního přání zákazníka

Skupinové výlety minibusem s kapacitou 9 - 23 cestujících

pro výlety po ČR nabízíme větším skupinám osob také minibus s výše uvedenou kapacitou, za výhodnějších finančních podmínek

Vyzvednutí v hotelu a návrat zpět do hotelu v ceně výletu

pokud je hotel v centru města či v jeho okruhu, jinak za příplatek, který je se zákazníkem domluven předem

Výlety mohou být upraveny tak, aby byly vhodné pro invalidy

některá města jsou vhodnější pro návštěvu invalidy, než jiná a máte-li zájem, kontaktujte nás a nějak se domluvíme 🙂

Výlety mohou být upraveny tak, aby byly vhodné pro cyklisty

jízdní kolo Vám přepravíme kamkoliv, zvažte však, je-li do Vámi vybraného města vhodné, rádi Vám poradíme 🙂

historie české republiky

Česká republika je zemí, která je velmi bohatá na historii. Logicky, už jen pro své umístění ve středu Evropy, díky čemuž je rovněž nazývána “Srdce Evropy”, se naše historie pojí s dějinami okolních států, které náš vývoj značně ovlivnily, ať už pozitivně či naopak.

Některé části naší historie jsou velmi krásné a jejich pozůstatky do současnosti obdivujeme, některé události si naopak připomínáme jen s husí kůží na těle, ale zároveň víme, že historii je třeba znát, protože jak řekl jeden významný římský řečník: “Dějiny jsou učitelkou života.” 

Tak s námi pojeďte poznat kus naší historie!

Český Krumlov

Český Krumlov je městem na jihu Čech, které je známé zejména pro své malebné historické centrum, které je zapsáno na seznamu UNESCO a jehož “novodobá” historie sahá do 13. století, ve kterém byl vybudován ikonický hrad. Na své si tu přijdou nejen milovníci architektury, ale také přírody.
Karlovy Vary je lázeňské město na západě Čech, které patří do lázeňského trojúhelníku. Nejen však samotné lázně, ale také lázeňská kolonáda, přítomné léčivé prameny, tradiční oplatky, či dokonce muzeum Becherovky nebo každoročně konaný filmový festival, sem pravidelně láká turisty z celého světa.
Kutná Hora je dalším z našich historicky významných měst. Dříve bylo známo zejména díky těžbě stříbra, dnes je turisty navštěvováno hlavně pro gotický Chrám sv. Barbory, který je jeho dominantou. Mezi další významné památky patří Kostnice, kamenná kašna z 15. století nebo Morový sloup, připomínající epidemii moru.
Terezín se nachází severně od Prahy a jedná se o město, které je známé pro svůj účel, které plnilo během druhé světové války, coby židovské ghetto a věznice gestapa. Dnes lze v Terezíně navštívit hned několik institucí, které připomínají tuto temnou minulost, která ale je, ať chceme či nechceme, součástí naší historie.

pivo & víno České republiky

Česká republika je taktéž rájem pro milovníky dobrého piva i vína a na Vás teď čeká jen jediná otázka. Máte raději pivo a nebo víno?

Až si jeden z těchto nápojů vyberete a tím si na tuto otázku odpovíte, budete si moci rovněž vybrat jeden z našich níže nabízených výletů do oblastí spojených s touto tématikou. 

Budete tak moci poznat blíže nejen historii Vašeho oblíbeného nápoje, ale také současnost jeho výroby, produkce nebo nahlédnout do zákulisí příprav a v neposlední řadě si užít si ochutnávku přímo od zdroje dokonce i s výkladem.

České Budějovice, které jsou pomyslným hlavním městem Jihočeského kraje, jsou rovněž místem zrození a současné výroby populárního piva Budweiser Budvar. Vaření piva v Českých Budějovicích sahá historicky až do 13. století a Vy budete mít možnost nahlédnout v rámci prohlídky jak do pivovarského muzea, tak ale také přímo do varny piva a mimo dalšího programu nebude chybět ani ochutnávka. Po tomto zážitku pak budete mít dostatek času na prohlídku historického centra města, které je od roku 1980 vyhlášeno městskou památkovou rezervací.
Pálava je od roku 1976 chráněnou krajinnou oblastí, nacházející se v blízkosti hranic České republiky s Rakouskem, konkrétně v Jihomoravském kraji. Kromě typické překrásné přírody, rozmanité fauny i flóry jsou zde také jediné přírodní podmínky, které daly za vznik mnoha vinařským oblastem a díky tomu pak malým i velkým vinařům. My Vám nabízíme nejen výlet na tato krásná místa, ale rovněž prohlídky vinařství, včetně vinných sklípků, archivů. Tedy i zde nahlédnete do zákulisí výroby a stejně tak i zde budete přizváni k degustaci, která bude jistě výborným zakončením programu.
Také Plzeň se pyšní statusem pomyslného hlavního města, tentokrát v západních Čechách. Z okraje Prahy je to na okraj Plzně necelou hodinu cesty, což je ovšem dostatečně dlouho na to, abyste dostali žízeň. Tu můžete zahnat při prohlídce legendárního pivovaru Pilsner Urquell, který Vám umožní poznat příběh jejich piva. Součástí prohlídky jsou historické sklepy, které jsou však dodnes využívány při výrobě, která Vám bude v rámci prohlídky poodhalena. Mezi další zajímavosti prohlídky patří také stáčírna. Ani při tomto výletu bychom si nedovolili nenabídnout možnost ochutnávky tohoto legendárního českého piva, proto Vás ujišťujeme, že je ochutnávka je součástí.

kultura české republiky

Česká republika je státem, který je tvořen historicky ze tří zemí, které se souhrnně označují jako české země. Jedná se konkrétně o Čechy, Moravu a Slezsko. Každá z těchto zemí má své centrum, svou přírodu své tradice, své zvyky, svůj životní styl, svou historii i kulturu.

Dovolte nám nyní, abychom Vás pozvali na čtyři místa, která jsme vybrali z Čech a Moravy, abyste blíže poznali nejen naše legendy a pověsti, ale také poutní místa, nezaměnitelnou architekturu nebo také typické pokrmy a obecně krásy a unikáty, které nám mohou ostatní jen závidět.

Panenský Týnec je městys na samém počátku Ústeckého kraje, zhruba hodinu jízdy od Prahy. Žije zde necelých pět set obyvatel, ale přesto je toto místo vyhledáváno množstvím cestovatelů. Asi nejzajímavější atrakcí Panenského Týnce je totiž nedostavěný gotický chrám, který je obestřen několika nejasnostmi. Není například zcela známo, kdy byl budován, ovšem ví se, že po požáru výstavba skončila. Nejznámější však je pro sílu pozitivní a léčivé energie, která sem láká příchozí.
Každý obyvatel české země, ale i milovníci naší republiky jistě znají pověst o praotci Čechovi, který se zastavil právě na vrcholu Řípu, kde pronesl svou legendární větu o budoucí vlasti svého národa. Hora Říp má pro Čechy velký význam. Nejen na vrcholu hory, v tamní turistické chatě, se můžete setkat s výrokem „Co Mohamedu Mekka, to Čechu Říp“. Každý správný Čech by měl Říp alespoň jednou navštívit a vystoupat na jeho vrchol, odkud je, mimochodem, také moc krásný výhled.
Mikulov se nachází na jihu Moravy a je nejen v tomto regionu významným městem. Je vstupní branou do České republiky pro cestovatele přijíždějící z hlavních tahů Rakouska, ale také historicky a kulturně významným místem. Dominantou města je zcela nepřehlédnutelný zámek, který stojí na skalním útesu. Taktéž vyhlídková věž Kozí Hrádek stojí za návštěvu. Další dominantou města je Kaple sv. Šebestiána, která je umístěná nad městem, na vrcholku zvaném Svatý Kopeček, kudy vede křížová cesta.
Nejen přes 30 metrů vysoký Sloup Nejsvětější Trojice, postavený ve stylu baroka, nebo Horní náměstí se svou radnicí a orlojem dělá z města Olomouce výborné místo pro návštěvu. Město však také proslulo svými celosvětově známými tvarůžky, s velmi typickou vůní, jejichž historie výroby se datuje minimálně do roku 1452 a seženete je zde doslova na každém rohu. Stejně jako v Mikulově se zde pak nachází Svatý Kopeček, na jehož vrcholku se nachází Bazilika Navštívení Panny Marie a v blízkosti také ZOO.

příroda české republiky

Česká republika je také velmi bohatá na přírodu. Na velmi rozmanitou přírodu. S malým přimhouřením oka lze říci, že je ze všech stran obklopená pohořími, dále se zde nachází čtyři národní parky a když přimhouříme i druhé oko, můžeme říci, že se zde setkáme téměř se vším, co příroda může v rámci našich podmínek nabídnout. Od horských krajin, přes rašeliniště a slatě až po skalní města a jeskyně.

V této kategorii jsme pro Vás vybrali čtyři místa, kam můžete vyrazit za jedinečnou českou přírodou. Můžete si zaplavat, vyrazit na pořádnou pěší túru, vyjet si na kole nebo se prostě jen nechat unést krásou kolem Vás příroda vytvořila.

Lipno nad Vltavou se nachází nedaleko Českého Krumlova. Od dokončení vodní nádrže, které se pro její velikost říká také “jihočeské moře”, se jedná o velmi navštěvované turistické středisko. V létě je možné provozovat nejrůznější vodní aktivity, koupání, vodní sporty nebo se také ubytovat v některém z místních hotelů. Své příznivce si však jistě Lipno najde i v zimě, kdy zde vzniká bruslařská dráha, či areál pro lyžaře. Velkou atrakcí je rovněž známá stezka korunami stromů, která vede až do výšky téměř 25 metrů.
Máchovo jezero je oproti vodnímu dílu na Lipně a přes svůj název rybníkem, a to dokonce největším ve svém okolí a patří i mezi největší rybníky v Česku. Podél jeho břehů se nachází čtyři krásné pláže a kromě běžných vodních aktivit si zde můžete také zapůjčit loďku, šlapadlo nebo se plavit na plachetnici. Nemáte-li vlastní vybavení a přesto si chcete užít plavbu po Mácháči, jak se rybníku říká, můžete využít přepravu parníky. Také Mácháč na zimu zamrzá, proto se sem nebojte vyrazit ani za bruslením.
Šumava je jedním z deseti nejvyšších pohoří v České republice a nachází se zde jeden ze čtyř národních parků a celá oblast patří do chráněných krajinných oblastí. Národní park je primárně lesnatým územím, avšak lze zde narazit i na rašeliny, či slatě. Ze Šumavy Vám doporučíme návštěvu města Kašperské Hory, dále oblast kolem Čeňkovy Pily, kde je k vidění strom zasazený Bedřichem Smetanou, či soutok řek Vydry a Křemelné, dále Srní a jeho okolí, Modravu, či Kvildu.
Chceme-li Vám dát možnost poznat přírodu také z úplně jiné stránky než doposud, musíme tak jednoznačně učinit přes pozvání do největšího skalního města ve střední Evropě, v Adršpachu. Adršpašsko-teplické skály je souhrnné pojmenování oblasti, kde je doslova tisíce skalních věží, z nichž nejvyšší se tyčí do výšky přes 80 metrů. Velmi populárním je zde rovněž skalní jezírko, které Vám pomůže na pramici přeplout převozník. Jedná se o úplně jiný svět, který však jistě stojí za to poznat a prozkoumat.

Ostatní města České republiky

Všimli jste si, že každá první věta v předchozích kategoriích začíná slovy “Česká republika” ? Tato kategorie by díky tomuto souvětí nebyla výjimkou. A všimli jste si také toho, že i když jsme Vám toho nabídli již skutečně mnoho, stále toho také mnoho zbývá?

Česká republika má mnoho měst, městysů, obcí, či dokonce vesniček, které jsou něčím významné, zajímavé, prostě proč je důvod je navštívit. My si Vás dovolíme pozvat do dalších významných měst naší republiky, které se nachází jak v Čechách, tak na Moravě, tak i ve Slezsku, na které jste doposud v naší nabídce nenarazili.

Velkým rozdílem proti předchozím kategoriím je zde to, že je zde zcela na vás, co budete chtít v dané lokalitě dělat. My Vám můžeme dát spoustu tipů, můžeme Vám zařídit program nebo sestavit na míru. Nebo si také můžete dělat úplně co chcete a využít našich služeb, coby soukromého dopravce.

Brno je druhé největší město v České republice a je hlavní metropolí Moravy. Kromě hradu Špilberk nebo vrchu Petrov s Katedrálou sv. Petra a Pavla, nabízí cestovatelům velmi pěkné historické centrum se Starou radnicí, historicky významné náměstí Zelný trh, náměstí Svobody s orlojem ve tvaru nábojnice, který každý den v 11:00 vypouští kuličku, nespočet podniků pro milovníky gastronomie, kaváren a mnoho dalšího.
Hradec Králové se nachází zhruba hodinu jízdy od Prahy a mimo jiné je známý jako město ideální pro cykloturistiku a to zejména díky rovinatému terénu. Ať už na kole nebo pěšky pak můžete navštívit Bílou Věž, která je dominantou města, ze které budete mít celý Hradec Králové jako na dlani. Další zajímavostí je schodiště Bono Publico, které vede k Velkému náměstí a vchod do těchto schodů je součástí historických hradeb města.
Liberec je od hlavního města vzdálen necelých 100 km jízdy a říká se mu “město pod Ještědem”. Ještěd je televizní vysílač, jehož součástí je také restaurace, hotel a také úchvatný výhled na město a okolí. Centrum města Liberce pak nabízí k odivu mimo jiné radnici na náměstí dr. Edvarda Beneše, nejstarší botanickou zahradu v ČR, spolu se ZOO, která proslula bílými tygry. Doporučujeme navštívít IQ Landii nebo centrum Babylon.
Ačkoliv původní město Most již dávno není a to současné je v Česku v poslední době známé zejména díky televiznímu seriálu stejného jména, není to jen dominanta města, kostel Nanebevzetí Panny Marie, co byste zde měli navštívit. Také hrad a rozhledna Hněvín jsou známými místy pro návštěvu cestovateli. Jakožto město známé zejména pro těžbu uhlí však nyní Most nabízí něco skutečně unikátního – Úhelné Safari. Projekt, který umožňuje veřejnosti nahlédnout pod pokličku těžby hnědého uhlí, ale zároveň klade důraz na informovanost veřejnosti o úsilí vynaloženém pro obnovu krajiny po zásahu. Několik okruhů nabídne příchozím možnost nahlédnout do lomů za plného provozu.
Ostrava je ze všech měst, které v rámci našich výletů nabízíme, vzdálena nejvíce. Přesto věříme, že si najde své příznivce. Leží na hranici historické Moravy a Slezska a je třetím největším městem České republiky. Ostrava je taktéž historicky významným průmyslovým městem, a to nejen díky těžbě černého uhlí, která však byla v roce 1994 ukončena. Rovněž Vítkovické železárny byly významné pro celou Českou republiku a dnes se staly zajímavou průmyslovou památkou. Dnes si na vrcholku jedné z pecí můžete vychutnat kávu při výhledu na Ostravu, která Vám také mimo jiné nabídne mnoho gastronomických zážitků. Historické město stojí rovněž za návštěvu.
Zlín se nachází na východě Moravy, zhruba 100 km od moravské metropole – Brna. Zlín byl proslaven a je dodnes známý zejména díky rodině Baťových, kteří právě v tomto městě otevřeli továrnu na výrobu obuvi, která sehrála důležitou roli v 1. sv. válce, coby přední dodavatel obuvi pro rakouské vojsko. Tomáš Baťa dal impuls k výstavbě mnoha dodnes fungujících domů, které byly stavěny funkcionalisticky, stavěl také dělnické domky a dělal ze Zlína moderní město. Baťa má dodnes ve Zlíně svůj památník, který však není jediným dílem, které ho připomíná. Jeho vila, či Baťův mrakodrap jsou také příkladem. Dnes je rovněž turisty hojně navštěvován průplav nazvaný Baťův kanál.

! NA TÉTO STRÁNCE SE PRACUJE !

↓ NÍŽE UVEDENÉ INFORMACE NEJSOU AKTUÁLNÍ ↓

historie české republiky

český krumlov

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

karlovy vary

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

kutná hora

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

TEREZÍN

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

PIVO & VÍNO české republiKY

české budějovice

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

oblast pálava

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

plzeň

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

kultura české republiky

Panenský Týnec

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

Hora Říp

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

Mikulov

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

Olomouc

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

PŘÍRODA české republiky

Vodní nádrž Lipno

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

Máchovo jezero

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

Národní park šumava

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

Skalní město adršpach

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

Ostatní města ČESKÉ REPUBLIKY

Brno

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

HRADEC KRÁLOVÉ

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

Liberec

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

most

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

Ostrava

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text 

 

zlín

text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text