Praha

Okruhy a Výlety po Praze

Privátní okruhy a výlety po Praze mikrobusem s kapacitou 2 - 6 cestujících

všechny okruhy mohou být upraveny dle konkrétního přání zákazníka

Vyzvednutí v hotelu a návrat zpět do hotelu v ceně okruhu

pokud je hotel v centru města či v jeho okruhu, jinak za příplatek, který je se zákazníkem domluven předem

Veškeré okruhy i výlety mohou být přizpůsobeny invalidům

naše vozidla jsou vybavena rampou a upínacími popruhy, trasa může být po domluvě se zákazníkem upravena

Veškeré okruhy i výlety mohou být přizpůsobeny cyklistům

naše vozidla jsou dostatečně velká pro umístění jízdních kol, trasa může být po domluvě se zákazníkem upravena

Veškeré okruhy i výlety je možno provádět v kteroukoliv denní dobu

nabízíme ranní, denní, večerní i noční projížďky pražským městem, vždy dle vašich preferencí, neboť v každou denní dobu má naše město své kouzlo

Privátní okruhy po Praze

zelený okruh

Dobrá volba, pokud chcete jen krátkou projížďku Starým Městem a židovskou čtvrtí.

Tato trasa začíná na Hlavním nádraží a pokračuje přes Václavské náměstí, z jehož středu je překrásný výhled na Národní muzeum. Dále pokračuje kolem Karlova náměstí až k Tančícímu domu. Přes Jiráskův most se dostanete na okamžik na druhý břeh Vltavy, abyste se podívali z dálky na Žofín, ale také na Národní divadlo. Přes Most Legií, pod kterým se nachází Střelecký ostrov, se pak dostanete zpět na výchozí břeh Vltavy, kde uvidíte Národní divadlo, tentokrát zblízka, a to konkrétně starou i novou scénu. Dále po cestě uvidíte Rotundu nalezení sv. Kříže, Betlémskou kapli, ale také Uhelný trh. Kolem Karlova mostu pak pokračujete dále do Starého Města, přičemž na cestě budete míjet Rudolfinum na Staroměstské, až dorazíte do židovské čtvrti, kde projedete kolem hřbitova, Staronové a Vysoké synagogy Pařížskou ulicí až na Staroměstské náměstí, odkud nesmí chybět krátká odbočka ke Španělské synagoze. Kolem náměstí Republiky se pak dostanete do cíle této trasy, kterým je průjezd Prašnou branou.

žlutý okruh

Chtěli byste vidět i druhý břeh Vltavy? Pak je tento okruh přímo pro Vás!

První část cesty je shodná s trasou zeleného okruhu, rozdílem je doba strávená na druhém břehu Vltavy a místa na něm navštívená. Od Mostu Legií totiž pokračujete na Malostranské náměstí ke kostelu sv. Mikuláše a také ke krásnému výhledu na Petřínské zahrady, ke kterým později také dorazíte. Odtud Vás totiž čeká poměrně dlouhé stoupání až k dříve legendárnímu Strahovskému stadionu, z jehož blízkosti je to, doslova, co by kamenem dohodil, k jedné z nejkrásnějších pražských vyhlídek umístěné v Kinského zahradě. Odtud pak kolem Strahovského kláštera pokračujete k Pražskému hradu a Královskému letohrádku, odkud následuje klesání zpět na Malou Stranu. Tam se podíváte ke Karlovu mostu nebo k nejužší uličce v Praze a pak budete přes Mánesův most pokračovat k Rudolfinu, odkud je trasa opět shodná se zeleným okruhem.

červený okruh

Chcete vidět ještě více? Žádný problém! Rozšiřte žlutý okruh o další zajímavá místa.

Tento okruh může být objednán pouze jako rozšíření žlutého okruhu, většina z míst nad rámec ostatních okruhů je dostupná pouze pro pěší!

Jakmile se dostatečně nabažíte pohledu na překrásnou Prahu z výhledu v Kinského zahradě a vrátíte se zpět k našemu mikrobusu, chybí Vám jen asi dvě minuty chůze od Růžového sadu na Petříně, který je v tomto místě vstupní branou na Petřínský vrch. Nejen Štefánikova hvězdárna, zrcadlové bludiště nebo Chrám sv. Vavřince, ale hlavně Petřínská rozhledna čeká na Vaši návštěvu a my rádi počkáme, než si ji dostatečně užijete. Odtud se pak po Strahovském nádvoří dostanete kolem Strahovského kláštera až na Pohořelec, respektive Hradčanské náměstí, odkud můžete vstoupit do komplexu Pražského hradu a projít si jej. Je však velmi důležité hradní komplex opustit směrem přes Jelení příkop, protože tam na Vás budeme opět čekat s naším mikrobusem. Přiložená mapa Vám jistě pomůže. Trasa pak dále vede ke Karlovu mostu, který však máte možnost přejít až na druhý břeh Vltavy, projít si rovněž Karlovu uličku a nechat se námi vyzvednout u Nové radnice na Mariánském náměstí.

Kolem Maiselovy synagogy pak dorazíte k Rudolfinu, které spojuje všechny předchozí okruhy. Nad rámec žlutého okruhu Vám ještě ukážeme Petrskou čtvrť, Haštalské náměstí s kostelem sv. Haštala a také nejmenší domek v Praze.

Privátní výlety po Praze

nejkrásnější výhledy na prahu

Jak již název tohoto výletu napovídá, dovolujeme si Vás pozvat na projížďku Prahou, při které Vám ukážeme ty nejkrásnější výhledy na pražské město. Pro tentokrát však necháme stranou známá místa jako je Staroměstská radnice, Žižkovský vysílač nebo věže na Karlově mostě a zaměříme se na taková místa, za kterými je nutno vyrazit o něco dál. Ukážeme Vám tak výhled z Branických skal, odkud je vidět nejen na Vltavu, ale také na Barrandovský most, Kavčí hory nebo Dívčí hrady. V neposlední řadě odtud uvidíte Vyšehrad i Pražský hrad. Tento výhled kombinuje architekturu, infrastrukturu, ale i přírodu a v jeho okolí je výhodou minimum turistů. Pokud Vás zajímají i méně známé části Prahy, pak Vás jistě zaujme i další zastávka, kterou je vyhlídka nad vinicí a Viničním domkem.

Z pozorování méně známých částí Prahy, které ovšem nabízí překrásné pohledy, se pak opět přesuneme do centra pražského turismu, konkrétně pozorovat opět známé pražské dominanty, ovšem z perspektivy, kterou dost možná ještě neznáte. Cestou se si ale neodpustíme Vám ukázat výhled z pražské Letenské pláně, který patří mezi nejoblíbenější. Pokračovat potom budeme právě na turisticky téměř neznámé místo, odkud uvidíte dechberoucí  panorama z blízkosti zříceniny, o které se jistě neví, čím původně bývala. Pohled na pražské město z louky obklopené stromy, kde si navíc pro zlepšení výhledu můžete vylézt na skálu, to bude naše poslední zastávka a věřte, že i toto Vás jistě mile překvapí, neboť turisté sem běžně za výhledy nevyráží a je to škoda, protože to opravdu stojí za to, jak jistě sami poznáte.

Navrch k tomu všemu přidáme rovněž fakt, že i pro samotné přemisťování se mezi výhledy jsme zvolili takové trasy, které jsou pro Vás zajímavou formou poznání města.

Krásné město a skvělé jídlo

Tento výlet Vám nabídne velmi zajímavou kombinaci zážitků během přibližně tří hodin, které s námi strávíte. Ukážeme Vám totiž naše krásné město a po tomto zážitku se s námi ještě můžete najíst, pochopitelně na náš účet. Další výhodou tohoto výletu pro Vás, je možnost individuální trasy, přičemž všechno od Vaší objednávky, bude záležet právě jen na Vás 

  • Zajímá Vás některý z výše uvedených okruhů, ať už zelený, žlutý nebo červený? Žadný problém! Kterýkoliv z nich může být trasou tohoto výletu.
  • Máte nějaké speciální přání, kam se v Praze podívat? Ani to není problém! Pokud se tam lze legálně dostat, dovezeme Vás i tam.
  • Chcete od nás trochu poradit, co by stálo za to vidět? Máme v zásobě další místa a rádi se s Vámi o ně podělíme.

Těm, které zajímají okruhy po Praze, těm je nabídneme velmi rádi. Jsou ovšem i tací, kteří by si raději užili Prahu po svém a těm rozhodně nechceme nabízet předem určené trasy. Rádi bychom Vám také dali na výběr z restaurací. Chcete zkusit typicky české jídlo? Není problém! Držíte zrovna dietu a svíčková se šesti knedlíky, jakkoliv je vynikající, není zrovna to pravé? Ani to není problém! Řekněte nám, na co máte chuť a my Vám zařídíme restauraci, která bude co nejblíže Vašim představám

Jak vidíte, naplánování tohoto výletu je hodně o naší vzájemné spolupráci. Ale ničeho se nebojte. Udělejte objednávku, my se Vám ozveme a na všem se domluvíme 🙂

Běžný život v praze

Když jste si četli popis výletu „Nejkrásnější výhledy na Prahu“, zcela správně jste nabyli dojmu, že během něj Vám ukážeme Prahu tak, jak jí neznáte. Pokud bychom chtěli najít jednu větu vystihující tento výlet, tedy „Běžný život v Praze“, řekli bychom, že tady to platí dvojnásobně. Opravdu. Praha je městem mnoha tváří a jen málo turistů, kteří sem jednou na krátkou dovolenou mají možnost poznat to, jak a kde se u nás skutečně žije. My bychom Vám to ale ukázali rádi, protože jakkoliv je naše historické centrum krásné, drtivá většina Pražanů žije nebo i pracuje mimo něj. 

Naše město nabízí rozmanitou architekturu a tím pádem i různé možnosti bydlení a trávení volného času. Až na výjimky se dá říct, že čím dále od historického centra míříte, tím novější budovy se zde nacházejí a v poslední době tu i žije stále více lidí, zejména v okrajových částech Prahy, kde právě probíhají rozsáhlé výstavby.

Dovolte nám ukázat vše, co je v rámci našich společných třech hodin možné. Od městských částí nepříliš vzdálených od centra města, kde ještě dýchá historie, přes sídliště vystavěná hlavně v druhé polovině 20. století, okrajové části Prahy, kde byste často ani neřekli, že k Praze ještě patří, až po novostavby, často ještě nedostavěné. Uvidíte nejen velké rozdíly, ale hlavně reálný každodenní život Pražanů, budete moci porovnávat a přemýšlet o tom, v jakém typu zástavby by se Vám líbilo a v jakém ne. Věříme, že Vám dokážeme ukázat Prahu tak, jak jí neznáte a že se vám i tak bude líbit a odejdete od nás s nevšedním zážitkem.

A jako takový malý bonus nám dovolte, abychom Vás cestou pozvali, jak my říkáme „na jedno“, do lokálních podniků. A pokud nepijete nebo nemůžete pít, nevadí! Nepijeme jenom pivo 😀 

příroda velkého města

Praha není jen městem sta věží a tisíců domů. Praha je taky městem, jehož součástí je příroda. Nenabízí ovšem pouze parky, které jsou přímo v historickém centru nebo v jeho těsné blízkosti, ale také celé lesy, obory nebo rokle. Vyrazit do Prahy za přírodou asi není úplně běžné, my Vám však dokážeme, že tento výlet Vám může nabídnout zážitek, na který jen tak nezapomenete.

V tomto případě, podobně jako u výletu „Krásné město a skvělé jídlo“, budeme potřebovat Vaši spolupráci. Existuje opravdu hodně míst souvisejících s přírodou, které Vám v Praze můžeme ukázat a ani v tomto případě Vám nechceme brát čas návštěvou něčeho, co Vás nezajímá, když třeba pár kilometrů odtud se nachází něco, co by vás zajímalo mnohem více. Je důležité, abyste si položili následující otázky.:

 • Co mě zajímá a co chci navštívit?
  • Les, louka, obora, rokle, park, jezero, zahrada …
 • Jak daleko chci jet a kolik času chci strávit?
  • Místa, kde se nachází přírodní plochy se nachází v různých vzdálenostech. Také záleží jen na Vás, jakou vzdálenost chcete v přírodě nachodit.
 • Co chci během poznávání přírody dělat?
  • Procházka, cyklistika, posezení, …

Až si odpovíte na tyto otázky, pošlete nám objednávku, kde nám na ně odpovíte a my Vám sestavíme plán na míru a pokud s ním budete souhlasit, můžeme vyrazit. Pokud však máte vybráno už dávno, kam byste se chtěli za přírodou podívat, sem s tím! Pokud to bude legální, jedeme! Jsme přesvědčeni o tom, že i příroda našeho města Vám může hodně nabídnout, včetně tolik potřebného relaxu v této uspěchané době.


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /www/doc/www.lutan.cz/www/wp-includes/class-wpdb.php on line 3868

Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /www/doc/www.lutan.cz/www/wp-includes/class-wpdb.php on line 3868